گوترش خواستار حمایت دولت ها از فناوری دیجیتال شد

n83046502 72569520 - گوترش خواستار حمایت دولت ها از فناوری دیجیتال شد

گوترش خواستار حمایت دولت ها از فناوری دیجیتال شد

n83046502 72569520 - گوترش خواستار حمایت دولت ها از فناوری دیجیتال شد

به گزارش ایرنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی سازمان ملل متحد در تهران، گوترش این پیام را به مناسبت 27 سپتامبر (5 مهرماه) روز جهانی گردشگری اعلام کرده است.
در ادامه این پیام آمده است: ارتباط تنگاتنگ حوزه گردشگردی با دیگر بخش های زیربنایی یک کشور از جمله بخش انرژی، حمل و نقل، تأسیسات بهداشتی و تأثیر شگرف این بخش بر خلق فرصت های شغلی، این حوزه را به عاملی مهم برای افزایش فرصت های شغلی سال 2030 و توسعه پایدار کشورها قرار داده است.
دبیرکل سازمان ملل متحد در ادامه با بیان این که گردشگری همچنین نقشی کلیدی در توسعه فهم فرهنگی و هم افزایی ملت ها با یکدیگر دارد، افزود: این حوزه، برای شناخت ظرفیت بالقوه خود نیازمند ابتکار در فناوری است.
وی با تأکید بر این که باید سود حاصل از حوزه گردشگری به جوامع میزبان بازگردد، اظهار کرد: دولت ها می توانند برای تسهیل در امر ابتکار، کارآفرینی، اشتغال در حوزه گردشگری، میان سرمایه گذاران با افرادی که بتازگی وارد عرصه گردشگری شده اند، ارتباط ایجاد کنند.
در بخش دیگری از پیام گوترش آمده است:
فناوری های دیجیتال شتاب گسترده ای در جوامع و اقتصادهای سراسر جهان ایجاد کرده اند. این تجهیزات موجب ارتباط بیشتر افراد و تقویت ظرفیت افراد آسیب پذیر در جوامع شده و ابزارهایی هستند که کشورها را در جهت توسعه پایدار، یاری می رسانند.
دبیرکل سازمان ملل متحد تصریح کرد: چالش پیش روی ما استفاده از ظرفیت فناوری دیجیتال برای بهبود شرایط همزمان با مصونیت در برابر خطرات است.
گوترش در پایان با درخواست از کشورها برای حمایت از بکارگیری فناوری های دیجیتال در عرصه گردشگری، گفت: این فناوری ضمن تحول در حوزه گردشگری و کاهش مشکلات زیست محیطی، موجب می شود تمام جامعه از سود حاصل از این بخش بهره مند شوند.
شبس**9363**1504

انتهای پیام /*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *