یادداشت تفاهم اربعین میان ایران و عراق امضا می شود

n83017447 72519627 - یادداشت تفاهم اربعین میان ایران و عراق امضا می شود

یادداشت تفاهم اربعین میان ایران و عراق امضا می شود

n83017447 72519627 - یادداشت تفاهم اربعین میان ایران و عراق امضا می شود

سردار ‘مصطفی مرادیان’ وابسته نظامی جمهوری اسلامی ایران در بغداد روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر گفت که آمادگی دو کشور برای امضای این تفاهمنامه در دیدار با ‘قاسم الاعرجی’ وزیر کشور عراق مورد تاکید قرار گرفت.
وی افزود: این یادداشت تفاهم برای هماهنگی هر چه بهتر امور زیارت اربعین و ورود و خروج زائران ایرانی میان دو طرف در چند روز آینده و با حضور ‘عبدالرضا رحمانی فضلی’ وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران در بغداد امضا خواهد شد.
مرادیان افزود: در این دیدار همچنین بر شروع کار کمیته مشترک هماهنگی اربعین در زمینه امنیت، تسهیل و تسریع ورود و حرکت زائران اربعین حسینی در عراق گفتگو شد.
وی گفت: ساماندهی کمک ها و نذورات حسینی که از سوی مردم و هیات های اربعین حسینی از جمهوری اسلامی ایران در ایام زیارت اربعین وارد عراق می شود، از دیگر محورهای این دیدار بود.
سالانه حدود چهار میلیون زائر ایرانی و دو میلیون زائر و گردشگر عراقی به کشورهای یکدیگر سفر می کنند، نیمی از زائران ایرانی تنها در ایام چند روزه اربعین به عراق سفر می کنند.
تجربه سنوات اخیر همکاری ها و هماهنگی های ستادهای ایرانی و عراقی اربعین از جمله در بعد امنیتی باعث شده است که روند حرکت و انتقال زائران ایرانی از مرزها تا کربلای معلا و بازگشت آنها به کشور در ایام اربعین حسینی به صورت روان و ایمن صورت گیرد.
اربعین حسینی امسال براساس تقویم خورشیدی هشتم آبان ماه 97 خواهد بود.
خاورم*6*380**

انتهای پیام /*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *