جاذبه های طبیعی قاره آفریقا | سفری هیجان انگیز به قاره آفریقا

1 hamgardi Victoria2 740x493 - جاذبه های طبیعی قاره آفریقا | سفری هیجان انگیز به قاره آفریقا

قاره آفریقا بیشترین تنوع در جاذبه های طبیعی، حیوانات و گیاهان را دارد. تنوع و گوناگونی در این قاره بسیار زیاد است، تاحدی که دیدن همه آن ها یک عمر زمان می برد. بسیار مشکل است که لیستی از 10 مکان را معرفی کنیم. اما، به هرحال ما فهرستی از 10 پیشنهاد را آماده کرده ایم، که در ادامه می توانید با سفر به قاره آفریقا، جاهای دیدنی قاره آفریقا و جاذبه های طبیعی قاره آفریقا را ببینید!

ناماکوالند (Namaqualand)، نامیبیا و آفریقای جنوبی

مکانی خشک، بایر و هموار که اصلاً جذاب به نظر نمی رسد. با این حال همین محل در بهار به مکانی عجیب و سورئال در مجموعه جاهای دیدنی قاره آفریقا تبدیل می شود. هزاران گل رنگارنگ شکوفه می زنند و رایحه ای خوش بو در تمام ناماکوابند می پراکنند. توریست ها گاهی اوقات برای لذت بردن از این مناظر به آن جا می روند.
چرا به آنجا برویم؟
Richtersveld، بخشی از ناماکوالند، یک پارک ملی و سایت باستانی در این منطقه است. بازدیدکنندگان زیادی برای دیدن این پدیده طبیعی در طول فصل بهار به این منطقه می آیند

1 hamgardi Namaqa - جاذبه های طبیعی قاره آفریقا | سفری هیجان انگیز به قاره آفریقا

1 hamgardi Namaqa Photo by Barbara Youngleson 740x492 - جاذبه های طبیعی قاره آفریقا | سفری هیجان انگیز به قاره آفریقا

1 hamgardi Namaqa Photo by Phil Sturgess - جاذبه های طبیعی قاره آفریقا | سفری هیجان انگیز به قاره آفریقا

کوه نیراگونگو (Nyiragongo)، جمهوری دموکراتیک کنگو

در سفر به قاره آفریقا بدانید که یک کوه آتشفشان فعال که به خاطر بزرگترین دریاچه گدازه اش در مجموعه جاذبه های طبیعی قاره آفریقا مشهور است. دامنه های این کوه آتشفشان بسیار شیب دار است و گدازه های روانی دارد، که باعث می شود در زمان فوران آتشفشان، گدازه ها با سرعت زیادی جاری شوند. البته دریاچه گدازه همیشگی نیست. سال ها طول می کشد تا گدازه ها شکل بگیرند و پس از تشکیل آن نیز سوال اینجاست که چه زمانی دهانه آتشفشان ترک می خورد و گدازه ها فوران می کنند.
چرا به آنجا برویم؟
آخرین فوران در سال 2002 شکل گرفت. در حال حاضر، فعالیت آتشفشان به دقت رصد می شود، گدازه ها به آرامی در حال بالا آمدن هستند و به زودی دریاچه ای را شکل می دهند.

1 hamgardi Nyiragongo Photo by Francesco Pandolfo2 - جاذبه های طبیعی قاره آفریقا | سفری هیجان انگیز به قاره آفریقا

1 hamgardi Nyiragongo Photo by Martin Rietze 740x493 - جاذبه های طبیعی قاره آفریقا | سفری هیجان انگیز به قاره آفریقا

1 hamgardi Nyiragongo Photo by Francesco Pandolfo - جاذبه های طبیعی قاره آفریقا | سفری هیجان انگیز به قاره آفریقا

آبشاری زیر آب، موریشس (Mauritius)

جزیره ای دوردست در اقیانوس هند در سفر به قاره آفریقا ، با فاصله ای 2000 کیلومتری از آفریقا، مقصدی بسیار جذاب برای توریست ها است. آبشار زیر آب واقع در جنوب غربی ساحل، به عنوان نماد موریشس شناخته می شود. این یک آبشار واقعی نیست، بلکه یک خطای دید است: رسوب شن و لجن این منطقه زیبا و دیدنی را به وجود آورده است. دلیل این پدیده آن است که این جزیره نسبتاً جدید است و شکل گیری آن همچنان ادامه دارد، که این نکته را می توان از شیبی که در زیر آب پیداست، فهمید.
چرا به آنجا برویم؟
به توریست ها پیشنهاد می شود که در سواحل شنی سفید در مجوعه جاهای دیدنی قاره آفریقا استراحت کنند و از آب گرم لذت ببرند، و در کوه ها، صخره ها و دنیای زیر آب این منطقه گردش کنند.

1 hamgardi Mauritius - جاذبه های طبیعی قاره آفریقا | سفری هیجان انگیز به قاره آفریقا

1 hamgardi Mauritius3 - جاذبه های طبیعی قاره آفریقا | سفری هیجان انگیز به قاره آفریقا

دره رودخانه بلاید (Blyde)، امپیومالانگا (Mpumalanga)، آفریقای جنوبی

در سفر به قاره آفریقا بدانید که احتمالاً این دره، زیباترین دره در جهان است که به طول 25 کیلومتر تا شمال دراکنزبرگ (Drakensverg) کشیده شده است. این دره مطمئناً بزرگترین دره سبز روی زمین است: درختان پرشاخ وبرگ صخره های سنگی قرمز و بلند را پوشانده اند. علاوه بر جنگل های انبوه، این دره محل زندگی جانوران زیادی هم هست: کرگدن ها، بزهای کوهی و تعداد زیادی از پستانداران. این منطقه آبشارها و ویژگی های طبیعی بسیاری هم دارد.
چرا به آنجا برویم؟ توریست ها در این منطقه از جاذبه های طبیعی قاره آفریقا طریق پیاده روی و همچنین اسب سواری می گردند. فعالیت های تفریحی دیگری نیز در این ناحیه انجام می شود، کارهایی مانند: قایق سواری، بالون سواری، ماهیگیری، دوچرخه سواری، تورها و سفرهای آبی در سد بلاید

1 hamgardi Blyde Photo by Hougaard Malan - جاذبه های طبیعی قاره آفریقا | سفری هیجان انگیز به قاره آفریقا

1 hamgardi Blyde Photo by Oleh Matsevych - جاذبه های طبیعی قاره آفریقا | سفری هیجان انگیز به قاره آفریقا

صحرای نامیب (Namib)، نامیبیا

در نامیبیا از جاهای دیدنی قاره آفریقا، جایی که صحرای نامیب به اقیانوس هند می رسد، ما یکی از شگفت انگیزترین مناظر را تا به امروز دیده ایم. اگرچه، به جز از درون هواپیما هیچ راه دیگری برای دیدن آن وجود ندارد. کویر هزاران کیلومتر ادامه پیدا می کند و ناگهان با امواج سرد و متلاطم اقیانوس برخورد می کند. البته، از تعدادی تپه و همچنین کولمانسکوپ (Kolmanskop)، شهری متروکه که بوسیله کویر از بین رفته است و امروزه برای توریست ها بسیار محبوب شده است، می توان بوسیله تورهای زمینی هم بازدید کرد.
چرا به آنجا برویم؟ پارک ملی نامیب-ناوکلافت (Namib-Nauklauft) برای توریست ها قابل دسترسی است. ویژگی منحصربه فرد این منطقه تپه های قرمز رنگی هستند که منظره ای زیبا را به وجود آورده اند

1 hamgardi Namib Photo by Marsel van Oosten 740x495 - جاذبه های طبیعی قاره آفریقا | سفری هیجان انگیز به قاره آفریقا

1 hamgardi Namib Photo by Christopher R. Gray - جاذبه های طبیعی قاره آفریقا | سفری هیجان انگیز به قاره آفریقا

1 hamgardi Namib - جاذبه های طبیعی قاره آفریقا | سفری هیجان انگیز به قاره آفریقا

 آبشار ویکتوریا

برای سفر به قاره آفریقا و تماشای جاهای دیدنی قاره آفریقا در مزر زامبیا و زیمبابوه، آبشاری زیبا وجود دارد که یکی از محبوب ترین آبشارها در جهان است. این آبشار از مجموعه جاذبه های طبیعی قاره آفریقا بعد از اینکه ملکه ویکتوریا با یک کاوشگر اسکاتلندی به نام دیوید لیوینگستون به آنجا رفت، آبشار ویکتوریا نام گرفت. اگرچه، بومیان این منطقه آن را Mosi-oa-Tunya به معنی، دودی که می غرد، صدا می زنند. علاوه بر این ها، این آبشار استخری عجیب و زیبا به نام استخر شیطان دارد، استخری طبیعی در بخش متعلق به زیمبابوه.
چرا به آنجا برویم؟ این منطقه در بین توریست ها بسیار محبوب است، بنابراین اتوبوس ها و قطارهای زیادی به آنجا می روند که دسترسی به آن را بسیار راحت کرده اند

 

1 hamgardi Victoria3 740x394 - جاذبه های طبیعی قاره آفریقا | سفری هیجان انگیز به قاره آفریقا

کوه تیبل (Tabel)، کیپ تاون، آفریقای جنوبی

این قله زیبا در سفر به قاره آفریقا به تمام شهر پر از جنب وجوش دید دارد و کوهنوردان و مسافران زیادی را به خود جذب می کند. اگرچه این قله به آسانی با پیاده روی قابل دسترسی است اما برای آن تله کابین هم تعبیه شده است، که در بین بازدیدکنندگان بسیار محبوب است. البته این نکته را نیز باید گفت که کف این کابین ها قابلیت چرخش دارند، که باعث می شوند مسافران بیشتر هیجان زده شوند و همچنین مناظر زیبایی از شهر، اقیانوس و کوه را ببینند. چرا به آنجا برویم؟ از کوه و قله محبوب Lion’s Head در مجموعه جاذبه های طبیعی قاره آفریقا دیدن کنید، قله ای که از بالای پرتگاه بیرون می آید و مناظری وسیع و نفس گیر را رقم می زند

1 hamgardi Table - جاذبه های طبیعی قاره آفریقا | سفری هیجان انگیز به قاره آفریقا

1 hamgardi Table3 740x553 - جاذبه های طبیعی قاره آفریقا | سفری هیجان انگیز به قاره آفریقا

خیابان بیوباب ها (Baobabs)، منابی (Menabe)، ماداگاسکار

جاده خاکی بین مورونداوا و بلونی سیریبیهینا (Belon’I Tsiribihina)، به خاطر این درخت های غول پیکری که در اطراف آن رشد کرده اند، شناخته می شود. این جاده یکی از محبوب ترین و پربازدیدترین مناطق ماداگاسکار است.
چرا به آنجا برویم؟ این جاده یکی از محبوب ترین و پربازدیدترین مناطق ماداگاسکار است. این خیابان به عنوان یکی از جذاب ترین جاده های دنیا شناخته شده است.

1 hamgardi Baobabs Photo by Todd Gustafson - جاذبه های طبیعی قاره آفریقا | سفری هیجان انگیز به قاره آفریقا

1 hamgardi Baobabs Photo by Marcel Staron - جاذبه های طبیعی قاره آفریقا | سفری هیجان انگیز به قاره آفریقا

پارک ملی سرنگتی (Serengeti)، تانزانیا

این پارک پربازدیدکننده ترین پارک آفریقاست. دشت های هموار گرمسیری و شبه گرمسیری 14763 کیلومترمربع را دربرگرفته اند. این ناحیه به خاطر تعدد و وسعت گونه های جانوری که دارد مشهور است. شکار و صیدش در نمایی دراماتیک. شیرها، گورخرها، کورکودیل ها، بوفالوها، کرگدن های مشکی، فیل ها، فلامینگوها، زرافه ها، پلنگ ها و دیگر جانوران در این پارک آزادانه زندگی می کنند.
چرا به آنجا برویم؟ به توریست ها پیشنهاد می شود که به سافاری بروند: نه برای شکار، بلکه برای تماشا کردن و عکاسی از حیوانات، پرندگان و طبیعت. توریست‎ ها این شانس را دارند تا به همراه یک راهنما این منطقه را بگردند و درباره حیات وحش آفریقا اطلاعات کسب کنند.

1 hamgardi Serengeti2 - جاذبه های طبیعی قاره آفریقا | سفری هیجان انگیز به قاره آفریقا

کوه کیلیمانجارو، تانزانیا

کوه کیلیمانجارو با ارتفاع 5885 متر، مرتفع ترین کوه آفریقا و بلندترین کوه آزاد(کوهی که متعلق به یک رشته کوه نیست) در دنیاست. در واقع این کوه یک آتشفشان است که از سه مخروط جداگانه تشکیل شده است. صعود به این قله زیاد کار دشواری نیست و لازم نیست که حتماً حرفه ای باشید. بااین حال، مسمومیت حاصل از ارتفاع زیاد، باعث می شود تا بسیاری از افراد نتوانند به ارتفاع 5895 متر برسند. بر فراز این قله یخچال های طبیعی بسیار زیبایی وجود دارند. چرا به آنجا برویم؟ مرتفع ترین قله آفریقا، مسیرهای سخت و آسان بسیار متنوعی برای صعود دارد. اگر قصد صعود به قله را ندارید، می توانید از مناظر بسیار زیبای پارک ملی کیلیمانجارو لذت ببرید.

1 hamgardi Kilimanjaro Photo by Barbara Jones - جاذبه های طبیعی قاره آفریقا | سفری هیجان انگیز به قاره آفریقا

منبع : همگردی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *