193پروژه صنایع دستی و گردشگری در 9 استان افتتاح شد

n83015326 72516016 - 193پروژه صنایع دستی و گردشگری در 9 استان افتتاح شد

193پروژه صنایع دستی و گردشگری در 9 استان افتتاح شد

n83015326 72516016 - 193پروژه صنایع دستی و گردشگری در 9 استان افتتاح شد

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار ایرنا، علی اصغر مونسان در جمع خبرنگاران حاضر در هتل آنامیس اظهار کرد : 193 پروژه افتتاحیه امروز در سه بخش میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری فاز اول 1900 پروژه ای است که به مرور به بهره داری خواهد رسید.
وی افزود: 193 پروژه ای که امروز افتتاح شد با حجم 1790 میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است.
مونسان ادامه داد: با افتتاح این پروژه ها 5 هزار تخت به تخت های اقامتی کشور اضافه شد و برای 2800 نفر نیز اشتغال ایجاد کرد .
معاون رییس جمهوری تاکید کرد: تا پایان دولت دوازدهم با افتتاح و بهره برداری از 1200 پروژه دیگر حدود 76 هزار تخت به مجموعه اقامتی کشور اضافه شود.
وی تصریح کرد: 1900 پروژه در دستور کار با حجم سرمایه ای به میزان 43 هزار میلیارد تومان به انجام خواهد رسید که 1200 پروژه از این تعداد تا پایان دولت دوازدهم به بهره برداری خواهد رسید.

** اجرایی شدن هزار پروژه مرمت بناهای تاریخی
رییس سازمان میراث فرهنگی اضافه کرد: هم اکنون هزار پروژه در حوزه میراث فرهنگی در حال اجرا است که به طور عمده به مرمت بناهای تاریخی مربوط می شود.
وی افزود: با تلاش معاونت صنایع دستی دو ماه پیش تفاهم نامه ای برای رفع مشکل بیمه فعالان روستایی صنایع دستی منعقد شد و انشالله تا پایان شهریور
فعالان شهری صنایع دستی نیز مشکل بیمه شان حل خواهد شد .

** بها دادن به بخش خصوصی سبب پیشرفت گردشگری
نماینده مردم تهران مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: اگر چه مجلس امروز نشان داد نسبت به عملکرد دولت روحانی نارضایتی هایی دارد اما با تمام توان از دولت حمایت می کند چون دولت با همه مشکلاتش تلاش های بسیاری انجام داده که افتتاح پروژه های امروز ثمره این تلاش ها است.
پروانه سلحشوری افزود: بها دادن به بخش خصوصی سبب پیشرفت گردشگری خواهد شد و دولت باید با انجام وظیفه نظارتی زمینه را برای فعالیت پیشرفت بخش خصوصی فراهم کند.
وی یادآورشد: گردشگری ما نیاز به حمایت فرابخشی دارد و سایر نهادهای دولت ارکان امنیتی باید به این حوزه کمک کنند تا جایگزین پایداری برای نفت باشد

** بیمه هنرمندان مرتفع شود
اصغر مسعودی نماینده مردم نی ریز در مجلس نیز طی سخنانی در این مراسم گفت: کشور ما ظرفیت های فراوانی در زمینه گردشگری دارد و میراث فرهنگی نیز باید حفظ و معرفی شود.
وی در بخشی دیگراز سخنانش گفت: مشکل بیمه هنرمندان باید مرتفع شود و این امر می تواند به ارتقای این حوزه منجر شود.
مسعودی تصریح کرد: ایران جذاب تر از کشورهای خارج است با معرفی زیبابی های ایران باید از ظرفیت موجود استفاده بهتری کنیم.
افتتاح این پروژه ها در محل هتل آنامیس تهران به صورت ویدئو کنفرانس در 9 استان اصفهان، بوشهر، چهارمحال بختیاری، سمنان، کرمانشاه، گیلان، گلستان، مازنداران و یزد انجام شد.
فراهنگ **1085** 3079 ** 1418

انتهای پیام /*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *