2پایگاه باستان شناسی در ری و پیشوا ایجاد می شود

n83012903 72511783 - 2پایگاه باستان شناسی در ری و پیشوا ایجاد می شود

2پایگاه باستان شناسی در ری و پیشوا ایجاد می شود

n83012903 72511783 - 2پایگاه باستان شناسی در ری و پیشوا ایجاد می شود

دلاور بزرگ نیا روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با ایجاد این پایگاهها می توان از بافت و محوطه های ارزشمند مناطق مختلف استان بیشتر حفاظت کرد.
وی با بیان اینکه در این پایگاهها مدیریت تمامی برنامه های علمی، پژوهشی، حفاظتی، گردشگری و بهره برداری از کاوش ها به نحو مطلوبی انجام می شود گفت: با استقرار این پایگاهها، باب تازه ای در ارتباط باستان شناسی و میراث فرهنگی ری و پیشوا باز شده و امور منطقه نیز سامان می یابد.
وی خاطر نشان کرد: با تصویب ایجاد 2 پایگاه باستان شناسی شهر ری و تپه میل- قلعه ایرج پیشوا گام ارزشمندی برداشته می شود تا غفلت هایی که چند سال اخیر نسبت به باستان شناسی ری شده، مرتفع شود.
بزرگ نیا با بیان اینکه با ایجاد این پایگاهها آثار و بقایای فرهنگ و تمدن چند هزار ساله ری باستان مورد توجه کانون های علمی و پژوهشی باستان شناسی داخل و خارج کشور قرار می گیرد گفت: در چند سال اخیر عبور اتوبان امام علی(ع)، گود برداری های غیر اصولی و تخریب لایه های باستانی شهر خسارات جبران ناپذیری به میراث باستانی منطقه وارد کرده و ایجاد پایگاههای باستان شناسی می تواند مانع تخریب این قبیل آثار شود.
هم اکنون بیش از 500 اثر تاریخی و ارزشمند در جنوب تهران وجود دارد.
تهرام/7247//1348

انتهای پیام /*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *