پاریس در شمال کشور فرانسه

1f5b0eb8 054d 4e0e bddd 9b6478ca5f99 - پاریس در شمال کشور فرانسه

پاریس در شمال کشور فرانسه قرار داردو تقریبا شهر تختی است و پائین ترین ارتفاع آن از سطح دریا 35متر است .آب وهوای آن تحت تاثیر جریان اطلس شمالی است و به همین دلیل به ندرت هوای خیلی گرم و یا هوای خیلی سرد دارد در پاریش در هر یک از فصل ها احتمال بارش باران وجود دارد و حتی به دلیل این بارش های یک باره اش مشهور است ولی بارش برف در زمستان هم آنچنان وجود ندارد همینطور بسیاری از سازمان های جهانی یونسکو در این شهراست برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پاریس با راه سبز همراه باشید.

جاذبه های برتر پاریس

برج ایفل

یکی از معروف ترین و مشهورترین جاذبه های پاریس محسوب میشود که ایفل ۳۲۴‌متری با آن صف‌های عریض و طویل بازدید‌کنندگانش، بلند‌ترین ساختمان در پاریس و یکی از پر‌بازدید‌ترین بنا‌های یادبود در جهان است. «گوستاو ایفل» مناسبت نمایشگاه جهانی و یادبود صدمین سال انقلاب فرانسه ساخت که بعد‌ها به نماد فرانسه تبدیل شد.  از ایستگاه متروی «بیر‌هاکیم» می‌توانید به ایفل برسید.

برج ایفل

کلیسا نتردام

کلیسایی عظیم درپاریس و نزدیک رود سن که ساختش دو قرن، طول کشیده و زمانی بزرگترین کلیسای اروپا بوده. این کلیسا پربازدید‌ترین مکان دیدنی بدون بلیط در پاریس است که سالی ۱۳ میلیون نفر برای تماشایش می‌آیند. از ایستگاه متروی «سیتی» به راحتی می‌توانید به نتردام بروید.

کلیسای نوتردام

طاق پیروزی

آرک دو تریومف بزرگترین طاق جهان است، با ۵۰ متر بلندی و ۴۵ متر عرض که ساخت آن در ۱۸۰۶ به دستور ناپلئون و به عنوان یادبودی برای پیروزی‌هایش شروع شد و در سال ۱۸۳۶ رسما افتتاح گردید. این بنا در میدان «شارل دوگل» و در انتهای غربی شانزه‌لیزه قرار دارد و مرکز محور تاریخی پاریس محسوب می‌شود. طاق پیروزی یابود سربازانی‌ست که در طول تاریخ جان خود را در راه فرانسه فدا کرده‌اند روی دیوار‌های آن نام فرماندهان ارتش فرانسه حک شده و یکی از سربازان گمنام جنگ جهانی اول هم همانجا به خاک سپرده شده که به یادش همیشه آتشی زیر طاق روشن است. رتراس این بنا، چه شب و چه روز،  چشم‌انداز خیره‌کننده‌ای به شهر و به ویژه خیابان شانزه‌لیزه دارد که برای تماشای آن باید بلیط تهیه کنید

طاق پیروزی

باغ تویلری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *