50 اثر ایران موفق به دریافت مهر اصالت صنایع‌دستی شدند

50 اثر ایران موفق به دریافت مهر اصالت صنایع‌دستی شدند

n83082766 72631222 - 50 اثر ایران موفق به دریافت مهر اصالت صنایع‌دستی شدند

به‌گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، غدا هیجاوی رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع‌دستی امروز در مراسم اعلام نتایج داوری مهر اصالت صنایع‌دستی که در تالار آبی معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری برگزار شد، گفت: اکثر آثاری که توانستند مهر اصالت صنایع دستی را دریافت کنند از ایران هستند و رتبه بعدی را عمان به خودش اختصاص داده است.
او ادامه داد: این سفر برای ارزیابی صنایع‌دستی ایران بود و امیدواریم نتایج خوبی برای هنرمندان و صعنگران این کشور به همراه داشته باشد.
رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع د‌ستی اضافه کرد: سفر بسیار خوب و برنامه ریزی شده ای بود، ایران صنایع‌دستی بسیار ارزشمند و باشکوهی دارد که باید معرفی و دیده شود.
کریشنا، عضو شورای جهانی صنایع دستی نیز در بخش دیگری از این مراسم گفت: همه آثار صنایع دستی ایران با شکوه و ارزشمند هستند و برای هنرمندان این عرصه آرزوی بهترین ها را دارم.
پویا محمودیان، معاون صنایع‌دستی نیز گفت: جایگاه افرادی که مهر اصالت صنایع دستی را از آن خود می کنند بسیار حائز اهمیت است، اگر نمایشگاهی با محدودیت جا داشته باشیم اولویت با هنرمندانی است که مهر اصالت صنایع دستی را دریافت کرده‌اند.
او تصریح کرد: در آینده نمایشگاه های اختصاصی برای هنرمندانی که موفق به اخذ مهر اصالت شده اند برگزار می شود. این نمایشگاه ها با رویکردهای جدیدی برگزار می‌شوند و در آنها به موضوعات طراحی و تجارت توجه می‌شود.
در پایان این مراسم لوح تقدیر چند تن از هنرمندانی که موفق به دریافت مهر اصالت شده بودند به آنها اعطا شد.
همچنین رئیس منطقه آسیا و اقانوسیه شورای جهانی صنایع‌دستی در پایان سفر خود از نمایشگاه صنایع‌دستی هنرمندانی که مهر اصالت دریافت کرده‌اند بازدید کرد.
فراهنگ**3079**1418

انتهای پیام /*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *