بالشوی تئاتر

1200px Moscow Bolshoi Theatre 2011 500x333 - بالشوی تئاتر

بالشوی­ تئاتر مسکو در جهان مشهور است و علاقه ­مندان در هر نقطه ای از جهان، مشتاق بازدید آن هستند. این تئاتر تاریخچه ای طولانی دارد. تاریخ تشکیل نخستین تئاتر حرفه ­ای مسکو به سال 1776 میلادی می ­رسد.تا این تاریخ در شهر گروه ­های جداگانه که اکثراً خارجی بودند، به نمایش می­ پرداختند. 
ابتکار ایجاد گروه دائمی نمایش در مسکو، به شاهزاده پتر اورسوف تعلق دارد، کسی که به هنر تئاتر عشق بی پایان داشت و پول زیادی در این راه خرج کرد. کار عملی گروه جدید تئاتر مسکو در ژوئن 1776 آغاز شد. از قضا، اولین شب نمایش به دلیل بی­توجهی کارمندان، آتش سوزی مهیبی در تئاتر رخ داد و طی چند ساعت ساختمان آن کاملاً خاکستر گردید.
به سبب خسارات جبران ناپذیری که به ساختمان و تأسیسات تئاتر وارد آمد، اورسوف از مدیریت و اداره­ی تئاتر محروم و امتیاز وی لغو گردید.
ساختمان جدید در سه طبقه، طی مدت 5 ماه با کمک های مالی دولتی بنا گردید. این ساختمان به کوچه­ی پتروفسکی ختم می شد که به همین سبب، نام تئاتر پتروفسکی را به خود گرفت. تئاتر پتروفسکی در 30 دسامبر 1780 گشایش یافت و در سال 1787، سالن بزرگ بالماسکه نیز به آن اضافه شد که 40 متر قطر داشت. این سالن حدود دو هزار نفر ظرفیت داشت. بعدازظهر روز هشتم اکتبر 1805 تئاتر برای دومین بار آتش گرفت و خسارات جبران ناپذیری به آن وارد شد.

نقشه گوگل

درجه هتل: