قصر پاولوفسک

Pavlovsk town Pavlovsk Palace IMG 6260 1280 500x368 - قصر پاولوفسک

قصر پاولوفسک در حومه­ ی شهر سنت پترزبورگ قرار دارد که در گذشته به دلیل طبیعت بسیار زیبا، محل شکار و استراحت خانواده ­ی تزارها بود. در سال 1777 کاترین کبیر این منطقه را به همراه قصر کوچکی به پسر خود، پاول اول هدیه نمود و از آن پس این قصر به محل زندگی پاول و خانواده ­اش اختصاص یافت و به همین دلیل این قصر را پاولوفسک می­ نامند. پارک پاولوفسک به سبک­ های مختلف فرانسوی، انگلیسی و ایتالیایی ساخته شده است. مساحت کاخ همراه با پارک­ های آن 600 هکتار می ­باشد. طی سال­ های 1782 تا 1786 این قصر توسعه یافته و با سبک معماری کلاسیک روس تزئین گردید. اکثر ساختمان­ های این قصر با گنبدهای زیبا تزئین شده ­اند و قصر به دو نیمه ­ی خانم ها و آقایان تقسیم شده است که این سبک زیبایی خاصی را به این مکان بخشیده است.

درون قصر از اتاق ­های مختلف، دفتر کار، گالری نقاشی و کلیسای خانواده ­ی تزار تشکیل شده است. در سال 1803 قصر پاول در آتش سوخت و پس از آن دوباره توسط وارانیخین (معمار روسی) بازسازی شد.

شهر پاولوفسک در سال 1838 به راه آهن سراسری روسیه پیوست. در زمان اشغال شهر توسط ارتش آلمان در جنگ جهانی دوم ایستگاه راه آهن ویران گردید که بعداً دوباره احیا گردید. امروزه در قصر پاول کنسرت های کلاسیک بسیاری برگزار می­ گردد و این مکان در بین روس ها به پایتخت موزیک کلاسیک مشهور می­ باشد.

نقشه گوگل